25.9.2013 0:53

25. září 2013 v 1:18 | Vítr |  Diary
Je toho tolik a já nevím jak začít.....
Snad....
Člověk cítí potřebu se svěři, hlavně ve chvílích, kdy prožil něco vyjímečného. Ať ho již potkalo to dobré, nebo naopak to zlé.
Představte si strom. Třeba jabloň a nebo dub, je to na vás.
Máte?
Tak pokud si jej dokážete představit mladý, s hladkou kůrou a košato, krásně zelenou korunkou, tak je to to nejlepší, co momentálně potřebujeme.
Tak a teď jej vyrvěte i s kořeny. Jen se nebojte, však on to přežije, Vyrvěte jej z jeho přirozeného prostředí. Z úrodné půdy na které klíčil a z dosahu větru který miloval. Vemte ten strom a přesaďte jej. Je jedno kam prostě jej dejte někam jinam.
Pak pár let počkejte. Pěkně jej nechte růst a zvykat si na jiné prostředí. Na horší vodu a studenější slunce. Na nové nemoci a žravý hmyz. Když si na to vše zvykne a vyhojí si první poranění a zlomené větve, tak jej vyrvěte ze země znovu!
Ano slyšíte dobře. Opakujte to během let několikrát. Vždyy jej připravte o nějaký ten kořen, nebo i větev. Sázejte jej na čím dál horší a sušší místa. Na nekvalitní půdu a více a více do stínu.
Nakonec Váš strom stejně vyroste. Jen z něj bude děsivá parodie na běžný, nebo chceteli, šťastný strom. Bude pokřivený a odulý kmen bude mít celý hrubý a zbrázděný sítí trhlin a jizev. Pahýly ulámaných větví, mu budou trčet do všech stran, jako odpudivé drápy hrozivé šelmy. Jeho listí bude povadlé a bledé a plody malé, tuhé. Skoro nejedlé... A pak si sedněte blíž a utište se. Zavřete oči a pozorně naslouchejte. Protož, pokud jste svůj strom trýznili opravdu důkladně, pak tehdy a jedině tehdy, se stane zázrak. Ten váš životem skoušený a z kořenů stokrát vyrvaný strom, začne tichounce spívat....
Uslyšíte píseň o domově, o rodné stráni a o slunci ve větvích. Píseň plnou touhy a naděje, píseň o cestě domů...
Chcete uvidět zázrak? Pak pohleď te na poničený a ztrápený kmen a pod vlivem té písně, spatříte jeho duši. Bude se chvět jako drobný lístek, zářící úžasnou, jarní zelení. A pod drsnou a šedivou kůrou spatříte mladý statný strom. Spatříte obraz jeho duše...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama