Září 2013

25.9.2013 0:53

25. září 2013 v 1:18 | Vítr |  Diary
Je toho tolik a já nevím jak začít.....
Snad....
Člověk cítí potřebu se svěři, hlavně ve chvílích, kdy prožil něco vyjímečného. Ať ho již potkalo to dobré, nebo naopak to zlé.
Představte si strom. Třeba jabloň a nebo dub, je to na vás.
Máte?
Tak pokud si jej dokážete představit mladý, s hladkou kůrou a košato, krásně zelenou korunkou, tak je to to nejlepší, co momentálně potřebujeme.
Tak a teď jej vyrvěte i s kořeny. Jen se nebojte, však on to přežije, Vyrvěte jej z jeho přirozeného prostředí. Z úrodné půdy na které klíčil a z dosahu větru který miloval. Vemte ten strom a přesaďte jej. Je jedno kam prostě jej dejte někam jinam.
Pak pár let počkejte. Pěkně jej nechte růst a zvykat si na jiné prostředí. Na horší vodu a studenější slunce. Na nové nemoci a žravý hmyz. Když si na to vše zvykne a vyhojí si první poranění a zlomené větve, tak jej vyrvěte ze země znovu!
Ano slyšíte dobře. Opakujte to během let několikrát. Vždyy jej připravte o nějaký ten kořen, nebo i větev. Sázejte jej na čím dál horší a sušší místa. Na nekvalitní půdu a více a více do stínu.
Nakonec Váš strom stejně vyroste. Jen z něj bude děsivá parodie na běžný, nebo chceteli, šťastný strom. Bude pokřivený a odulý kmen bude mít celý hrubý a zbrázděný sítí trhlin a jizev. Pahýly ulámaných větví, mu budou trčet do všech stran, jako odpudivé drápy hrozivé šelmy. Jeho listí bude povadlé a bledé a plody malé, tuhé. Skoro nejedlé... A pak si sedněte blíž a utište se. Zavřete oči a pozorně naslouchejte. Protož, pokud jste svůj strom trýznili opravdu důkladně, pak tehdy a jedině tehdy, se stane zázrak. Ten váš životem skoušený a z kořenů stokrát vyrvaný strom, začne tichounce spívat....
Uslyšíte píseň o domově, o rodné stráni a o slunci ve větvích. Píseň plnou touhy a naděje, píseň o cestě domů...
Chcete uvidět zázrak? Pak pohleď te na poničený a ztrápený kmen a pod vlivem té písně, spatříte jeho duši. Bude se chvět jako drobný lístek, zářící úžasnou, jarní zelení. A pod drsnou a šedivou kůrou spatříte mladý statný strom. Spatříte obraz jeho duše...

10.9.2013 22:43

10. září 2013 v 22:50 | Vítr |  Nezaslaná pošta
Dobrý večer princezničko
Mám za sebou týden překotného stěhování a pořád ještě nejsem usazený. Počítám, že to ještě tak dva, tři týdny potrvá.
Ty jsi teď v daleké cizině a máš jistě spoustu nových zážitků a zkušeností. Moc rád bych si to vše jednou poslechl zlatíčko. Dlouho jsem uvažoval, že až se oběvíš na netu, že Tě aspoň pozdravím, ale nakonec mne napadlo, že je spousta jiných a důležitějších lidí, co by si chtěla zkontaktovat a spousta věcí, co potřebuješ pořešit Tak jsem se nakonec rozhodl, že Tě nebudu obtěžovat.
Moc si to tam užij a držím palce, aby jsi byla ta nejlepší.
Přeji dobrou noc. Pa, líbám Tě princezničko. Pa...
P.S: moc mi chybíš.