Sen

21. srpna 2013 v 21:28 | Vítr |  Nezaslaná pošta
Ahoj Princezničko.
Dnes toho mám tolik na srdci, že nevím kde začít. Tak snad tím, co se mi v noci zdálo.
Probralo mne světlo. Zamrkal jsem a zjistil, že stojím uprostřed noční krajiny, ozářené světlem obrovského, stříbrného úplňku. Byl obrovský a zářil jako reflektor na divadelní scéně.A opravdu to chvíli vypadalo, že osvětluje neskutečné kulisy.
Stál jsem na úpatí skalnatého kopce a vzádech mi tiše dřímal dubový les. Kousek ve svahu, se černal vchod do veliké jeskyně. Znervózňoval mne. Chvíli jsem se upřeně díval do toho temného prostoru, ale nikde se nic nehýbalo.
Pomalu jsem se rozhlédl a došlo mi, že to místo odněkud znám. Namáhal jsem si paměť marně. V tom snu, jsem si prostě nevzpoměl...
Kousek odemne stál podivný kámen. Vlastně to byl jakýsi kamenný stůl. Mohutný oltář z dob tak dávných, že již z lidské paměti vymizely. Kámen byl na povrchu pokryt drobnými trhlinkami a výstupky a přes to působyl dojmem dokonalé roviny.
Chvíli jsem se díval, jak se matně bělá v záplavě měsíčního světla a pak jsem na něj přitahován podivnou touhou, položil dlaň.
Hřál. Na dotyk byl vláčný a hřál, jako lidské tělo. Dokonce byl cíti tlukot srdce.
V tu chvíli, mne ten šok probudil. Ležel jsem ve stichlém pokoji a udiveně se rozhlížel. Poodtaženým závěsem, do pokoje pronikal proud bílého světla. Pomalu jsem se zvedl a došel k oknu. Aniž bych o tom přemýšlel, mé ruce odhrnuly těžké závěsy a otevřely okno.
Hledíce upřeně do nádherně zářícího měsíčního kotouče, jsem si vzpoměl na svůj sen a došlo mi, kde je to místo s velikou jeskyní a pravěkým, kamenným oltářem...
Ty víš co cítím princezničko a...
Naplnila jsi mé srdce štěstím a mou duši slzami. Každý úplněk si vzpomenu na ten magií pukající kámen. Každý úplněk si vzpomenu. Dívám se do jeho záře a doufám, že alespoň občas pozvedneš oči a zasníš se...
Děkuji, bohu za ten úplněk, pohanům za ten kámen a Tobě... za to, že včera bylo včera a jednou bude snad...děkuji za naději.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama