16.4.2012 20:19

16. dubna 2012 v 20:59 | Vítr |  Diary


Brouzdám se pěnivým příbojem a slaná, ledová voda mi protéká do bot. Je mi to jedno, je to přeci jen jeden z mých divných snů. Chladem mi trnou kotníky a tak sen nesen, zamířím k písečným dunám.
Vtom se něco zatřpití v písku, na okraji posledních mořských vlnek. Zahlédnu ten záblesk akorát jak otáčím hlavu k pobřeží. Znovu se brodím pěnivou vodou a drkotám již zubama. Pak se sehnu a z mokrého písku zvedám duhově lesklou mušli.To množství barev a lesku je v tomto pustém a pochmurně šedém světě až nepatřičné.
Na mysli mi vytanou vzpomínky na stromy a trávu a krásnou cizí dívku. Dívám se na mušli a dostávám nápad.
Po nevím jak dlouhé době bloudění mezi vysokými kopci písku, vidím vrcholky stromů.
Cítím podivné chvění okolo srdce a v dlani tisku onen perleťový kousek duhy.
Aniž bych o tom přemýšlel, zastavím své kroky na okraji travnatého pásu, obepínajícího první stromy. Dál nerozhodně stojím. Cítím, že vstoupit na onen zelený koberec by bylo z mé strany nepatřičné. Ten podivný bolestně radostný pocit, se kamsi vytrácí. Kousek od okraje travnaté plochy, zahlédnu kámen. Natáhnu se a svůj dárek té dívce položím na něj. Zase září jako duhový drahokam. Zadoufám, že si jej všimne a zahledím se s podivnou nadějí mezi stromy. Všude je však klid. Pomalu se otočím a vracím se do svého tichého, studeného světa. Písek mi šustí a ujíždí pod nohama a já myslím na to jak říkala, že na mne bude v tom lese čekat, že mohu kdykoliv přijít...
Bože, tolik bych chtěl.
Ale........copak mohu??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vzorek◡‿◡✿Spolehlivy Vzorek◡‿◡✿Spolehlivy | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 21:06 | Reagovat

pěkný článek:-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama