14.3.2012 22:21

14. března 2012 v 22:50 | Vítr |  DiaryPomalu kráčím šedým světem svého srdce. Studený, mokrý písek sychravého pobřeží, se mi dostává do bot. Neustávající vítr, ženoucí sem od moře slané kapy mořské vody, se snaží obrat mne o provlhlý kabát.
Pomalu jdu a vychutnávám si tu samotu. V té šedivé, bezútěšné krajině, je neuvěřitelný klid. Uvědomuji si, že ten podivný svět, mám vlasně moc rád. Je tak pustý a jednotvárný. Ale na druhou stranu, je tu nekonečný klid. I přes neustálý šum mořského příboje a svištění větru po písečných dunách, je tu jistý, neměnný řád a klid.
Tedy, až do nedávna, kdy se v tomto mém soukromém světě oběvil vetřelec, v podobě velikého tmavého koně. Ta představa, že tu již nejsem sám, mne z počátku vadila, ale poslední dny mám pocit, že jsem si na jeho přítomnost tak nějak zvykl. Dokonce sem se přistihl, jak se pokouším najít v pobřežním písku jeho obrovské stopy.
Sleduji pás pobřeží a sílící vítr mi žene do očí, spolu s mořskou vodou i ostrá zrnka písku. Pak si všimnu nepravidelného pásu v písku. Táhne se od nevysokých dun a mizí v příboji. Pospíchám si prohlédnout koňské stopy a když k nim konečně dojdu, zůstanu zamyšleně stát. Pozoruji ty otisky a snažím se uklidnit. Podél velikých, koňských stop se totiž táhne ještě pruh stop lidských.
Jsou malé. Štíhlé a malé. Ten, kdo tudy spolu s tím koněm šel, byl bos a podle tvaru těch stop to musela být nějaká dívka.
Říkám si, co tu asi může hledat...jak tu dokáže přežít, jen sama s koněm...
O několik metrů dál, vidím stopy, jak opět vychází z moře. Pak jsou už jen ty koňské. Vypadá to, že to zvíře dovolí té neznámé, aby ho používala jako dopravní prostředek.
Jdu dál a hledím k mlžnému obzoru, kde stopy mizí...
Musím zjistit, kdo se dostal tak hluboko do mého soukromí...
Mám pocit, že bych to měl vědět, že jsem skoro na dosah toho, abych si vzpoměl...
Pak, jako by skrze husté, šedé mraky zasvitl paprsek slunce. Šero se tak nějak prosvětlilo a já v dáli na obzoru zahlédk postavu jezdce na koni...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama