12.3.2012 23:56

13. března 2012 v 0:11 | Vítr |  Diary


Procházím se setmělým městem a ze všech stran, se na mne tlačí ticho.
Husté mžení se promněnilo v drobný déšť a oranžová záře pouličních lamp jej rozplizává do potrhaných, chladných závojů.
Jdu a bezcílně bloumám po špinavém, asfaltovém chodníku a mířím své kroky ven z města. Někde tam, na hranici toho co by se dalo nazvat lidským světem a světem zvířat, tam mezi prvními poli, se zastavím. Světla za mými zády ozařují krajní brázdy ve tmavé hlíně a já mám plný nos vlhké, jarní vůně.
Užívám si to ticho a svobodu a myslím na to, jak jsem byl šťastný tento večer. Pak si opatrně připustím ještě jednu myšlenku. Myšlenku na svou hru. Na tu šílenou bitvu, co vedu s Osudem. Myslím na tu chvíli, kdy se zvedl od kamenného stolu a odešel. Myslím na to, že jsem tuhle bitvu vyhrál. Zatím si dopřávám oddychový čas, ale brzy budu muset začít likvidovat škody, co tenhle boj přinesl. Musím začít co nejdříve. Vlastně už zítra, ale dnes, dnes chci myslet na něco jiného nežli je práce. Dnes chci jen tak stát, dívat se do polí a vítat jaro.
Dnes chci myslet na dnešní večer a snít sny o něčem, co vlasně není ani pravda...ale je to tak křehké, křehké a krásné, že to je skutečnost jen ve snech.
Ale co, dnes můžu, dnes mi to každý odpustí. Dnes jsem totiž konečně pochopil, že jsem vyhrál a tohl je můj způsob, jak to oslavit.
Otočím se a jdu domů. Kapky dešťové vody, mi stékají z promáčených vlasů na záda, ale já si z toho nic nedělám. Jdu a usmívám se a zdravím vesele všechny ty podivné, noční tvory, které potkávám....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama