9.12.2011 23:19

9. prosince 2011 v 23:39 | Vítr |  Diary


Opírám se zády o promrzlou zeď domu a snažím se přitáhnout si kabát více k tělu. Je mi zima a v břiše mám opět tem pocit hryzání a škrábání. Jako by se cosi pokoušelo dostat zuby nechty ven z mého žaludku. Vlčice stojí krok předemnou a srst se jí stříbřitě leskne v záplavě měsíčního světla.
Je tu další úplňková noc a tak jsme oba nervní a na nohou. Musel jsem sní ven. Alespoň před dům. Když mi můj stav nedovoluje vyběhnout sní do okolních polí a lesíků. Vidím, jak jí s každým výdechem stoupá od tlamy obláček páry. Stojí nehnutě a jen čenich se jí lehce chvěje. Netuším, co může tady na okraji města větřit, ale v očích má děsně nepřítomný výraz a celé její, napjaté tělo, vyjadřuje touhu vyrazit někam do té, jiskřivé, měsíční noci.
Opatrně sjíždím po zdi do dřepu a ona se s tichým zakňučením otáčí. Pak se posadí proti mě a chvíli mne vážně sleduje. Hlavu malounko na stranu a povytaženou špičku svého, dlouhého jazyka. Pak do mne drcne čenichem. Pohladím ji po hlavě a ona se zdvihne na všechny čtyři. Otáčí hlavu za měsíčním světlem a pak opět ke mě. Vím co chce, ale neodvažuji se jí nechat běžet,tam do toho tichého kraje samotnou.
Obejmu ji a zabořím obličej do její husté srsti. Chvilku trpělivě drží a pak se mi vysmekne. Je to dítě svobody a volnost jejích vlčích předků jí proudí pod kůží. Nesnese dlouho pocit, že je svázaná, i když jsou to jen mé ruce, co ji drželi. Usměji se, rozumím jí moc dobře. Často se cítím stejně.
Hryzání v břiše polevuje. Ledový, noční vzduch mi udělal dobře. Ještě chvíli čekám, pak tiše písknu a vejdu do domu.
Vlčice se skokem vrhá za mnou. Zatím jsem pro ni důležitý. Potřebuje mne, abych ji nakrmil, chránil jí, vyčesal srst a hrál si sní. Zatím jsem jí užitečný. Ale co až dospěje? Až si uvědomí svou sílu a cenu? Vrátí se na moje písknutí a nebo v ní převládnou pudy jejích divokých předků a ona se rozhodne žít sama.
Zamkl jsem dveře a po slepu kráčím chodbou. Řídím se jen cvakáním jejích drápů po staré dlažbě. Naštěstí vidí za nás za oba....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama