23.12.2011 21:45

23. prosince 2011 v 22:09 | Vítr |  Diary


Příští týden se rozhodne o všem.
Zítra je Štědrý den a já se na něj nesmírně těším. Na všechny ty rituály co pořád ještě mám spojené s tímto dnem. Na všechny zvyky a vůně toho dne. Možná že je poslední v mém životě. Poslední takový, jaký mám rád. poslední z mého nynějšího života. Pokud ještě budu slavit někdy nějaký další Štědrý den, tak už bude vše jinak. Já budu někdo jiný a svět kolem mne bude také jiný. Odpočítávají se mi poslední hodiny mého, starého života a já si s hrůzou uvědomuji, že to nedokáži nijak ovlivnit, nebo zastavit. Starý život, takový jaký jsem ho znal, odchází. A já se obávám té nejisté šedi, co vidím ve své budoucnosti. Mrazivá pustina v mém nitru, získala nadvládu nad posledním kouském mé duše a já už ani nedokáži říci, zda mi to vadí. Tam uvnitř cosi pohaslo a odešlo spát. Ta poslední jiskra zamrzla do ledového krystalu a poslední její teplo dávno zničil mráz.
Chtěl bych se nějak rozloučit, s tím starým světem, ale uvědomuji si, že by mne už nepoznával. Jen bych svým zachmuřeným čelem jeho obyvatelům naháněl strach a můj mrazivý dech by jim spaloval srdce. Vím, že jsem svůj boj s ledem a pustinou prohrál. Vím, že se propadám stále rychlej do nicoty. Vím, že se blíží konec. Od všeho co ještě zbývá, mne dělí jen jediné otočení kostky ve hře osudu. Jediné otočení kostky a vše bude dáno.
Snažím se dát zbohem svému starému já. Snažím se rozloučit s mým, starým světem.
Jsem zde Bože. Stojím tu na cestě a den před Tvým znovunarozením. Dej ať si do posledka dokáži udržet svou hrdost a stát zpříma...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 terkka-a-kkone terkka-a-kkone | Web | 23. prosince 2011 v 22:17 | Reagovat

Krásná úvaha.Krásně napsané ,ale poněkud pesimistické což ,ale nesoudím, protože k tomu máš asi nějkaý důvod ,ale je to krásně napsaný.

2 Naomi. Naomi. | Web | 23. prosince 2011 v 22:20 | Reagovat

Hezký blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama