29.9.2011 22:01

29. září 2011 v 22:00 | Vítr |  Diary


Další den končí, další večer strávený v tichu vlastního pokoje.
Večer jsem se šel trochu projít do polí za domem a užíval jsem si chvilky zapomění, při pohledu na neuvěřitelné barvy dnešního západu slunce. Po teplém, slunečním dni se západní obzor zbarvil do neuvěřitelného odstínu pastelově modré barvy. Přez celý obzor, se táhly pruhy sytě rudého světla se zlatavými odlesky. Stál jsem uchvácen tím ohromujícím divadlem celé, dlouhé minuty a opájel se tou barevnou nádherou. Slunce ukryté těsně za obzorem dál pomalu ustupovalo a tím se měnily i odstíny barev. Modré nebe postuně žloutlo a zlátlo a oběvily se odstíny oranžové a fialové a západní obzor v tu chvíli vypadal jako zachvácený obrovským požárem. V dalších minutách, s ubývajícím světlem, nebeské plameny vybledly a ohnivě rudé čmouhy získaly temě fialovou barvu na červeném pozadí .
Nad hlavou jsem měl již tmavnoucí oblohu a východní nebe připomínalo hutný, modrozelený samet s nesmělými odlesky prvních, stříbřitých hvězd.
Jen chvilku jsem sledoval jak se rozsvěcí jedna hvězda za druhou a najednou byla tma. Poslední světlejší proužek nad západním obzorem rychle mizel a já pocítil první večerní chlad. Zvedl se mírný větřík a připoměl mi, že je konec září a že se rychle blíží zima. Ještě jednou jsem pohlédl k západu a uvědomil jsem si, že ten tenký světlý pruh nad obzorem do rána nezmizí. Uvědomil jsem si, že tím směrem leží Veliké město. V tu chvíli se mi v hlavě rozvířily myšlenky a proud vzpomínek a útržků obrazů, se rozeběhl jako starý film. Myslel jsem na to co mi tak moc chybí a co mi v poslední době utíká nezadržitelně mezi prsty. Myslel jsem na chvíle jež mi byly tak vzácné a jež se doufám brzy vrátí. Na chvíle co mám spojené s jemnou vůní horkého vína a koření. Cítil jsem neodolatelnou touhu rozeběhnout se přez ta čerstvě zoraná pole a letět jak ten zdvíhající se vítr a alespoň na okamžik zahlédnout odlesk zapadajícího slunce ve výlohách a oknech ulic, jimiž jsem se tak rád toulával a snil o něčem, tak křehkém, že to ani nemohla být pravda...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama