Kdo by nechtěl

7. června 2011 v 23:50 | Vítr |  Téma týdne


Stroj času,řekněte mi, kdo by jej nechtěl. Myslím, že neexistuje na světě člověk, který by nevyzkoušel stroj času. Tedy, pokud by tu možnost měl. Určitě by ji využil úplně každý. A nemyslete si, že jen pro to, že by rád něco ve své minulosti změnil. Je tu samozřejmě velká skupina potencionálních časocestovatelů, která by ráda takový stroj právě pro možnost něco změnit. Myslím, že takových by bylo mnoho, ale nevěřili by jste, kolik lidí by chtělo cestovat na spět v proudu času proto, aby opět zažívali okamžiky štěstí, na které stále vzpomínají. Kolik poutníků by využilo stroje času, aby mohli opět spatřit své blízké, kteří již zemřeli. A kolik zoufalých duší by cestovalo vlastními dějinami jen pro to, aby mohli na chvíli opět zahlédnout lásku v očích někoho, koho milovali a ztratili.
Dál by tu byla značná skupina nedočkavých zvědavců a rádobybadatelů, kteří by se chtěli podívat do soukromí tomu i onomu slavnému člověku. Proslídit mu dům nebo byt a pročenichat jejich nejtajnější zákoutí.
A také nesmíme zapomenout na takzvané dobrodince lidstva, kteří by se jistě snažili napravit chod dějin pokusy o nápravu různých historických křivd a zločinů. Ano byla by tu spousta těch, co by se vypravili do minulosti a snažili by se zabít a odstranit různé lidské zrůdy v domění, že zabrání válkám a utrpení.
Prostě, stroj času by nakonec použil alespoň jednou, úplně každý. A ten kdo by se nechtěl podívat do minulosti, ten by tu měl samozřejmě druhou možnost. Podívat se do budoucnosti ! Takový zvědavec by se mohl snažit zjistit, jak půjde jeho život dál. Co jej má potkat dobrého či zlého. I když si osobně myslím, že už jen tím, že by někdo znnal svou budoucnost, tak by j v dlouhodobém horizontu času podvědomě, či úmyslně měnil. A tím pádem by takové cesty asi neměly valný smysl.
Víte, já bych takový stroj určitě chtěl. Bylo by velice lákavé vrátit čas do dob, kdy jsem se cítil šťastnější a bezstarostnější nežli dnes.... Teď mne tak napadá, jak by to asi dopadlo? Chvíli bych se cítil šťasten, a pak bych znovu prožil všechny ty roky, co mne něco trápilo, či se nedařilo, nežli by někdo opět vynalezl stroj času. Poněkud mne z té představy mrazí.
Tak snad nakonec bude lépe, takový stroj nevynalézat. Přeci jen je tu i pár věcí v životě každého z nás, na které si přejeme raději zapomenout...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama