Sedím tu....

28. května 2011 v 0:14 | Vítr |  Diary


21:10
Sedím tu, pořád ještě zaprášený a mokrý, s nevím kolikátou sklenkou rumu a snažím se zahřát. Déšť opět buší do okna a jeho rytmické bušení je jediný zvuk, co narušuje ticho pokoje. Musím se umýt. Ano zvednu se a půjdu si dát sprchu, snad se trochu zahřeji horkou sprchou...
22:17
Čekám, upíjím ze sklínky a čekám. Sprcha mi trochu pomohla, ale stejně pořád cítím pod kůží slabý třas. Jako by se mi svaly chvěly vzpomínkou na chladnou dešťovou vodu, které byly vystaveny celé odpoledne. Přemýšlím o tom zda zapnout topení, nebo ne. Ale to by mi začlo být teplo a asi bych usnul. Tak nic, spánek je to poslední, po čem momentálně toužím.... Vlastně...po čem vlastně toužím? K čertu je mi fakt zima podám si alespoň deku.
23:08
Čekám a minuty utíkají pekelně pomalu...proč vlastně nenajdu nějaký čet, kde sedí další takoví ubožáci jako jsem já a neskuhrám tam společně s nimi? Mno asi pro to, že na nikoho nejsem zvědavý.
Tak na co vlastně čekám? Směšné. Asi jsem tak trochu naštvaný na osud a možná také trochu opilý. A pořád je mi zima a to už mám na sobě kožešinovou vestu a deku. Sedím tu jak bezďák s lahví rumu a dekou kolem ramen a dívám se na poblikávající okno kompu. Jako by sem tam měl oběvit klíč ke svému štěstí, nebo návod jak zlomit svou smůlu...nebo alespoň jediný z drobných, jak dotyk víl něžných, ostýchavých polibků...
23:37
23:52
Mno půlnoc na krku a nic sem nevykoukal ani na netu a ani na dně sklínky. Počkám ještě těch pár minut a pozdravím nový den. Pak půjdu do postele.
23:58
Jak se ty vteřiny vlečou, když je člověk sleduje. Je to divné, jak je čas relativní.
23:59
0:00
Teď by se měl ozvat dunivý zvuk zvonu.....Jen vtipkuji. Asi bych vážně měl zalést a pokusit se spát. Vrátit se sem mohu kdykoliv.
Dobrou noc...a nebo...

Jsem jen bezvýznamný balvan
co nebeský cestář
roztlouká svou těžkou palicí na drobný štěrk
jímž sype hvězdou silnici
aby ti důležití, mohli pohodlně kráčet
ve svých pláštích na míru
v oslnivé záři miliónů sluncí
a nebořily se jim nohy
do temného bahna vesmíru....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rabe Rabe | Web | 28. května 2011 v 8:29 | Reagovat

ale vždyť i ten nejmenší kámen tvoří společně s ostatními celý náš svět

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama