Peklo

4. dubna 2011 v 11:15 | Vítr |  Téma týdne


Koukám po dlouhé době téma, které na mé tváři vyvolalo sarkastický úsměv. Kdysi jsem slyšel od lidí mnohem starších a povolanějších nežli jsem já, že peklo je místem pro nenapravitelné duše. Mělo by to být místo kde lidé trpí za to co, kdy špatného vykonali. Místo prý tak hrůzné a plné zloby a násilí a bolesti, že si to prý nedokážeme ani představit. Lidé jsou tam za své hříchy páleni a mučani a trháni na kusy a jsou jim prováděny mnohé jiné šílené hrůzy. Trpí tam věčným hladem a věčnou žízní a touží li po teple, tak je jim zima. Celou věčnost jsou tam takto trápeni, bez jakékoliv šance na nějaké zlepšení či odpuštění.... Víte, teď jsem si po sobě přečetl co jsem napsal a napadle mne podivná myšlenka. Není vám to všem nějaké povědomé? Nemáte najednou stejný pocit jako já? Pocit, že něco takového je vám strašně povědomé, jako by jste o takovém místě již slyšeli. Jen se mu neříká peklo..... Někdo někde řekl, že "člověk prochází peklem, aby poznal ráj" a já tomu dotyčnému bezmyšlenkovitě odpověděl, že to není přesné. Sptrávně by se mělo říkat, že "člověk prochází peklem, aby pochopil, že žádný ráj není." A teď mne tak napadá, kdo řekl, že nás peklo teprve čeká? Jak víme, že to co vidíme denně kolem sebe, není již samo peklo? Co horšího by v tom pekle jako mohlo být a čekat na lidi, nežli si denně chystáme sami na sebe? Čtete noviny? koukáte na zprávy? Já si osobně myslím, že v pekle už dávno jsme. Nedokáži si ani při své obrovské nespoutané fantazii představit nic co by mohlo být horší peklo nežli tento svět. Řekněte víte li, existuje nějaká hrůza kterou by člověka peklo mohlo postihnout a nebyla ještě nikdy k vidění tady na zemi? Myslím, že ne. Pak ovšem nezbývá než připustit to, že nás Ďábel převezl, vyhrál svůj souboj s Bohem a v tom pekle se již rodíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kam Kam | 4. dubna 2011 v 11:38 | Reagovat

Zkusím ti napsat jak tovidim já, snad do toho nenasekam moc chyb =)
Je totak že ďábel chtěl mít větší moc než Bůha chtěl ho ,,sesadit z trůnu" jenže Bůh, který stvořil vše i jeho, zvítězil a ďábla svrhl na zem, kde nyní vládne. Tady se nás teš snaží ,,přetáhnout" pryč od Boha - dobra a lásky - na svojí stranu.
Co se týče pekla, tak je pravda, že nikdo si to co tam bude probíhat neumí představit, je psáno že tam bude jekot, pláč a skřípění zubů - podle mě to bude čisté utrpení bez konce... a jestli v pekle už nejsme? pozoroval si někdy jak se dítě z ničehonic usměje a jeho radost jakoby naplnila vzduch, šel si někdy po slunné ulici a vnímal jak se ti paprsky vsakují do kůže, obejmul si někdy mámu a cítil to teplo domova? ne nemyslím, že jsme v pekle. Pekle jako takovém nebude absolutně nic dobrého, protože dobro je z Boha - a ten tam nebude.
Neber to co píšu jako křesťanská dogmata, je mi jasné že se můžu někde mýlit, sem jen člověk =)

2 Jan Vítr Jan Vítr | 4. dubna 2011 v 11:55 | Reagovat

[1]: Ano máš pravdu zažil jsem i pěkné věci. Vlastně z určitého pohledu, jsem dosáhl všeho, po čem jsem toužil. Alespoň na malý okamžik jsem měl vše co si jen může člověk přát. A pak jsem postupně o vše přišel. A v tom je to největší mučení, poznat ztrátu a nemít šanci na něco lepšího není tohle ta největší bolest? není peklo v tom, že víme jak "chutná" to co nám schází? Ty chvíle kdy máme pocit, že jsme šťastni jsou nepoměrně vyváženy chvílemi bolesti a smutku.To je ďábelské nemyslíš? ta duševní bolest je podle mne daleko rafinovanější mučení nežli bolest fyzická.

3 Kate Kate | Web | 12. října 2011 v 8:18 | Reagovat

Článek je napsaný pěkně, ten první komentář bych přehlížela, opravdu nějak nemiluju ty přílišně optimistické lidi, kteří si nechtějí přiznat, že tady surfujeme ve s*ačkách.
Mimochodem díky za komentář, jsem ráda, že se ti článek (i když ne můj) na mém blogu líbil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama