Sebevražda způsob boje, útěk, či naděje?

24. ledna 2011 v 10:42 | Vítr |  Téma týdne

                                       Sebevražda.... už to slovo zní jako něco nedobrého, ba hrozného a odsouzeníhodného. Lidé se na takový čin dívají většinou s údivem, proč někdo něco takového spáchal a odsuzují ho. Je zajímavé, jak se pohledna tento čin mění, porovnáme li, různé druhy kultůr a náboženství. Asi nejznámější ( v posledních letech), je sebevražda z náboženských důvodů. Většinou se jedná o akt terorizmu v kombinaci s fanatismem, spojený s mnoha nevinnými oběťmi okolo. Dále, postupujemeli k východu, je názor na sebevraždu méně "odsuzující" a více se bere, jako možnost vyřešení různých nepříjemných situací, co přináší život. Dokonce, za určitých podmínek, byla sebevražda brána, jako způsob zachování si cti a nebo jako projev úcty.
                                        Dokonce i v našich zeměpisných šířkách známe případy, kdy byla sebevražda projevem cti a vykonána na protest, kupříkladu s politickou situací.
                                        Dále jsou hodně probíranou možností, sebevraždy ze zdravotních důvodů. Kdy nemocnému člověku, bez naděje na vyléčení, zbývá prokazatelně jen krátký zbytek života, v nepředstavitelných bolestech, kdy žádné tlumící prostředky již nepomáhají. Takový člověk, prosí své okolí o milosrdnou, rychlou smrt. Kterou mu však legálně nemůže nikdo poskytnout a tak pokud mu na to ještě zbývají síly, volí dobrovolný odchod z tohoto světa vlastní rukou.
                                         Ano, nesmíme zapomenout na sebevraždy z nešťastné lásky. Též nejsou nijak ojedinělé. Zamilovaný jedinec, jehož city nejsou opětovány, trpí a trápí se tak moc, až se to rovná fyzické bolesti. Nakonec volí dobrovolný odchod, jen aby tomu to trápení unikl....
                                          Na toto téma bych mohl psát ještě hodně dlouho, je totiž nepřeberné množství důvodů k sebevraždě. Ať rádoby důležitých, nebo zdánlivě malicherných. Myslím však, že výše uvedené příklady jsou asi ty nejhlavnější omluvy, pro lidskou slabost a selhání. Protože jsem přesvědčen, že většina z těch lidí, co sebevraždu dokonali, či se jen o ní pokusili, si vůbec neuvědomili následky svého jednání! Nebrali ohled na nikoho, kromě sebe! Nemysleli na lidi které tu zanechávají a kterých se tento čin dotkne a poznamená je do konce jejich života. Mluvím o jedincích, kteří svím činem nebrali ohledy na své blízké a "řešili" si jen svou bolístku! Každý člověk, který myslí na sebevraždu, jako východisko ze svých problémů, by si měl uvědomit, že i to nejposlednější zvíře bojuje o svůj život do posledního dechu. Že život není laciná tretka, kterou dostanete znovu na požádání. Život je vzácnost a dar a měli by sme si ho velice vážit, a pokud máme pocit, že se nám vede tak zle, že stojí za to ho zmařit, měli by sme vyhledat pomoc. Ať už odbornou, nebo pomoc našich blízkých. Osobně si myslím, že sebevražda je ve většině případů, čin slabocha a nebo člověka který nemá odvahu se o svůj život poprat. Ti lidé, co někdy pomysleli na to jak by bylo" sladké" usnout na věky, by si měli uvědomit, že je nečeká klidný spánek, ale jen vlhký, tmavý hrob. Plný zápachu a červů. A pokud někdo argumentuje posmrtným životem... skončí jako zavržená duše, Bude odcházet s bolestí a zármutkem a sám. Co si myslíte, že na druhé straně najde?
                                           Mno toliko mé myšlenky a názory, pokud Vám přídou poněkud zmatené, tak je to tím, že mne toto téma dost rozčiluje. Mě prostě vadí lidé, kteří se vzdávají toho co je jejich a nesnaží se o to bojovat. Prostě mi to nedá, věřím v naději, věřím, že se dá hodně zlepšit a zachránit, věřím, že se dá přežít všechno....jen musí člověk strašně moc chtít a věřit v dobrý konec...věřit a neztrácet naději!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bloody Desire Bloody Desire | Web | 24. ledna 2011 v 10:56 | Reagovat

No podla mňa sebevražda je ako keby od niečeho niekto utiekol...A tak sa zabil.. Alebo proste nevedel ako ďalej a nemyslel na budúcnosť no :(...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama